HISTORIE ROKU 2010

Tento rok byl pro SDH výjimečný především tím, že sbor nečekala akce tak velkých rozsahů jako v minulých letech. Šlo spíše o každoroční již dobře zaběhlou činnost jako je např. pálení čarodějnic ve spolupráci se ZŠ a MŠ či podzimní staročeská zabíjačka. 04. března jsme provedli jarní sběr železa v Libici a Libické Lhotce. Posbírali jsme na čtyři vozy železného šrotu a tak jsme si přišli při současné výkupní ceně na velice slušné peníze, které chceme investovat právě do modernizace chaty u rybníka a do modernizace naší nové klubovny. 05. prosince se konala tradiční mikulášská obchůzka. Do pokladny Sboru dobrovolných hasičů přybyla částka 2 335,- Kč. Tyto prostředky hasiči využijí při dalších akcích pořádaných pro děti.

Z kulturních akcí je nutné zmínit organizační pomoc při realizaci velkého podniku, koncertu Carmina Burana. Zde dle osvědčených a minulostí prověřených pravidel zajišťoval sbor venkovní občerstvení a pořadatelskou službu.

Hasičský ples

20. února jsme pořádali v místním kulturním domě hasičský ples, na kterém hrála hudebním hudební skupina Styl. Vzhledem k tomu, že náš ples byl v Libici nad Doubravou jediný, účast především místních občanů byla vysoká. I přes trvající hospodářskou krizi se nám podařilo zajistit bohatou tombolu. Hlavní cenu věnovalo železářství Albrecht.

Hasiči spolupracovali se spol. Obecní lesy a zeleň, s. r. o.. Pro výdělek stavěli oplocenky na Barovicích a nad Lhůtou. Získané peníze investovali do rekonstrukce chaty u rybníka. Byla vyměněna kuchyňská linka, udělána betonová podlaha, položeno lino, připojen bojler na teplou vodu. Na podzim byla zhotovena samostatná elektrická přípojka vhodná pro velký odběr elektřiny, do této doby zde chyběla.

V požárním sportu bylo dosaženo slušných výsledků. V areálu u rybníka se pořádalo obvodové kolo mladých hasičů. Přes velkou zimu, déšť, který podmáčel závodní dráhy, děti uspěly a získaly tak možnost reprezentovat sbor v okresním kole hry Plamen. Dařilo se i družstvu žen.

Členové VJ byli vybaveni 2 komplety sestávající se z bot, helmy, rukavic, zásahových obleků, kukel. Náklady činily 60 tisíc Kč, přičemž na 23 tisíc Kč byla uplatněna dotace, rozdíl hradil městys.
Výjezdová jednotka v lednu odstraňovala sníh ze střechy ve Svojsíkově ulici v Chotěboři. V dubnu zasahovala při likvidaci požáru stodoly ve Vísce. V červenci členové VJ odstraňovali spadlý strom z vozovky u Hranic, čerpali vodu z 5 sklepů v ulici Na Skalce a Sokolohradská. V srpnu ve večerních hodinách vyjela naše VJ k většímu požáru rodinného domu na Rušinově. Nezbytností bylo soustavné proškolování jednotlivých členů, zvyšování jejich odbornosti a pochopitelně udržování hasičské techniky.

Výroční členská schůze
11. prosince se v hostinci U Bambuchů konala výroční členská schůze SDH Libice nad Doubravou.
Zpráva o činnosti SDH Libice n/D za rok 2010 (186 kB)

Zpět: Historie roku 2009
Dále: Historie roku 2011

Přesunout se na začátek