HTTP://SDHLIBICE.VLADAS.CZ

NOVÉ VIDEO: Činnost mladých hasičů v roce 2014/ (13.12.2014) novinka

VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍM WEBU SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ MĚSTYSE LIBICE NAD DOUBRAVOU!

sdh_faviconMěstys Libice nad Doubravou patří k nejstarším sídlům v podhůří Železných hor nad pravým břehem řeky Doubravy v okrese Havlíčkův Brod.

Členská základna čítá 132 členů. Ve sboru máme kolektiv mladých hasičů, který je úspěšný v požárním sportu, a dále sportovní družstva mužů a žen. Jednotka požární ochrany našeho sboru je zařazena do kategorie JPO III. V roce 2013 náš sbor oslavil 130 let od svého založení.

Na těchto stránkách naleznete nejen aktuální informace o sboru, výjezdech (orientační mapa zásahů), technice, historii našeho sboru ale i mnoho užitečných rad. Vzkaz můžete zanechat na stránce Kontakt/vzkazy nebo ho zaslat na náš mail hasicilibice@seznam.cz.

Sledovat nás také můžete na FACEBOOKU a GOOGLE+.

sbor + jména (1900) sbor (1983) sbor (25.05.2013) poháry - síň slávy poháry - síň slávy

Sbor dobrovolných hasičů v Libici nad Doubravou byl založen 14. května 1883. Na ustavující schůzi bylo přítomno 27 občanů. Sbor se dle tehdejších stanov skládá z členů činných, přispívajících, zakládajících a čestných. Zakládající a přispívající členové tvoří místní a okolní majitelé velkostatků, obchodníci a větší rolníci. Na této ustavující schůzi byl starostou sboru zvolen rolník Josef Křivský, velitelem učitel Antonín Štěpán a podvelitelem učitel František Sedlický……. (více o historii sboru)

Almanach: 130 let Sboru dobrovolných hasičů v Libici nad Doubravou (1883-2013) (on-line)
Foto: Oslavy 130. výročí založení sboru

„Hasičům Libice Kraj Vysočina jako vyjádření díků a úcty k hasičům a jako symbol toho, že tu nejste jenom od toho, abyste hasili, ale také od toho, abyste rozněcovali život v obcích, život v kraji. Bez vás by to nešlo.“ (RNDr. Miloš Vystrčil, hejtman Kraje Vysočina, 18.5.2008 při předání pamětní stuhy)

Přesunout se na začátek