HISTORIE ROKU 2005

Masopustní průvod
Dne 5. února prošel Libickou Lhotkou a Libicí nad Doubravou za účasti 37 masek masopustní průvod, který byl převážně složený z členů našeho sboru. S odstupem času lze tuto akci považovat za  velice zdařilou, k čemuž nám pomohlo téměř ideální počasí s velkým množstvím sněhu.

Schůze výboru
Dne 18. února se poprvé v novém složení sešel výbor SDH v Libici nad Doubravou.

Saze v komíně
Dne 19. března jsme byli v 18:30 hod. přizváni požárním poplachem k likvidaci požáru v obci Bílek, kde chytli saze v komíně. Tohoto zásahu se zúčastnilo 9 členů výjezdové jednotky.

Sběr železa
Ve dnech 15. a 16. dubna jsme provedli sběr starého železa v Libici a Libické Lhotce. Celkem se nám podařilo sebrat 3700 kg surového železa a 37 kg hliníku. Za účasti osmi členů jsme pro náš sbor vydělali 5402 Kč.

Čarodějnice
Dne 30. dubna jsme ve spolupráci s hostincem U Bambuchů připravili v areálu u rybníka tradiční pálení čarodějnic. Různé soutěže pro děti připravila ZŠ v Libici nad Doubravou. Ve večerních hodinách hrála k tanci a poslechu živá hudba pod vedením pana Ladislava Bambucha. Občerstvení zajistili hasiči a hostinec u Bambuchů.

Průtrž mračen
Dne 23. května jsme byli přizváni k odstranění následků lokální povodně v obci Maleč. Osm členů  výjezdové jednotky čerpalo za extrémního počasí vodu ze zatopených objektů až do časných ranních hodin.

Námětové cvičení
Dne 25. května v dopoledních hodinách jsme byli přizváni k likvidaci požáru bývalých jatek v Chotěboři. Až po příjezdu na místo se ukázalo, že se jedná v rámci IZS o námětové cvičení. Tohoto výjezdu se zúčastnilo 7 členů výjezdové jednotky.

Okrsková soutěž
Dne 28. května se za krásného počasí naše soutěžní družstvo zúčastnilo okrskové soutěže v Rozsochatci. Po ne příliš vydařeném běhu na 100 m překážek a velice slušném požárním útoku jsme obsadili 11. místo, přesto jsme se kvalifikovali po dlouhých sedmi letech na okresní kolo v Havlíčkově Brodě.

Suchá tráva
Dne 28. května , ještě v průběhu okrskové soutěže jsme byli nuceni dělat zálohu na stanici v Chotěboři. Důvodem byl požár suché trávy podél železniční trati Chotěboř-Bílek, který zaměstnal všechny chotěbořské hasiče.

Schůze výboru
Dne 31. května se podruhé v tomto roce se sešel výbor SDH v Libici nad Doubravou.

Přátelské posezení
Dne 18. června se konalo přátelské posezení s hudbou na chatě u rybníka pro účastníky masopustního průvodu a jiné činné členy sboru jako poděkování za jejich aktivitu. Této kulturní akce se za velmi pěkného počasí zúčastnilo asi 70 lidí. Podávalo se domácí uzené, dobré klobásy a dobře vychlazené pivo.

Okresní kolo
Dne 25. června naše soutěžní družstvo obsadilo velice slušnou 12. pozici na Okresním kole hasičů v Havlíčkově Brodě. Tato soutěž probíhala za velice nepříjemného horka.

Pohár starosty Habrů
Dne 8. července se naše soutěžní družstvo zúčastnilo noční soutěže o Pohár starosty města Habrů. Naše družstvo skončilo na 24. místě ze 38 soutěžících.

Country saloon
Dne 6. srpna jsme se podíleli na pořádání Country saloonu v Libici nad Doubravou. Naším úkolem bylo zajistit pořadatelskou službu a občerstvení přibližně pro 500 lidí. S odstupem času můžeme říci, že jsme se tohoto úkolu zhostili na jedničku. Na této největší kulturní akci v Libici n/D se podílelo celkem 22 našich členů. Do hasičské pokladny proto právem přibylo něco málo přes 11 tisíc korun.

Schůze výboru
Dne 16. srpna se sešel výbor SDH Libice nad Doubravou.Cyklistický závodDne 20. srpna 2005 jsme vypomohli TJ sokol při pořádání cyklistického závodu kolem Libice nad Doubravou. Na této sportovní akci jsme zajišťovali regulovčíky závodu a občerstvovací zastávku.

Chata u rybníka
Dne 10. září jsme se sešli v odpoledních hodinách k větší brigádě v areálu u rybníka. Za velice pěkného počasí a slušné účasti jsme provedli nátěr celé chaty, montáž kuchyňské linky a úpravu okolního terénu včetně vykácení starých dřevin. Pro účastníky brigády bylo zajištěno občerstvení.

Pohár IZS
Dne 24. září se konala v Habrech soutěž o pohár IZS. Za velmi pěkného a slunečného počasí se naše výjezdová jednotka umístila na 23. místě z 34 soutěžících družstev.

Sušák na hadice a čištění střechy
Dne 28. září jsme znovu postavili sušák na hadice tentokrát v prostoru sběrného dvora v těsné blízkosti kulturního domu. S využitím těžké techniky zapůjčené panem Hamákem a OÚ v Libici nad Doubravou se nám montáž sušáku po šesti hodinách těžké práce podařila.V tento den jsme ještě v odpoledních hodinách odstranili nános listí a silnou vrstvu mechu ze střešní krytiny dílny bývalého ZOD, nyní v majetku obce.

Předváděcí akce
Dne 29. září jsme zajistili 9 manželských párů na předváděcí akci společnosti TOP-MORÁVIA, která se konala v salónku hostince U Babuchu. Pro přítomné bylo zajištěno občerstvení a my jsme získali pro sbor 720 korun.

Brigáda u rybníka
Dne 15. října jsme využili velice pěkného počasí k další úpravě terénu v okolí chaty u rybníka a k zbudování tarasu ze starých dřevěných pražců za udírnou.

Sběr starého železa
Dne 21. října jsme podruhé v tomto roce provedli sběr starého železa v Libici a v Libické Lhotce. Za účasti sedmi členů sboru jsme sebrali 2600 kg železa a 27 kg barevných kovů. Tímto jsme získali do naší pokladny dalších 5725 Kč.

Úklid zbrojnice
Dne 6. listopadu se konala pravidelná pracovní schůzka členů výjezdové jednotky. Za účasti osmi členů jsme provedli celkový úklid naší zbrojnice umytí požární techniky. V průběhu týdne se řidiči věnovali přípravě hasičské avie na opravu a nástřik karosérie a podvozku.

Schůze výboru
Dne 9. listopadu se sešel výbor SDH ke svému pravidelnému jednání. Hlavním úkolem byla příprava výroční valné hromady a plánu činnosti na rok 2006.

Zpět: Historie v letech 1990 – 2004
Dále: Historie v letech 2006 – 2007

Přesunout se na začátek